MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Plåtburk 11422001

nr 1142 2001

Bertram Schmiterlöw

(1920-2002), Sverige

Bertram Schmiterlöw (1920-2002), unsigned, painted, diameter: 22 cm, height: 25 cm. Proveniens konstnärens släkt,

Plåtburk, Bertram Schmiterlöw (1920-2002), osignerad, bemålad, diameter: 22 cm, höjd: 25 cm. Proveniens konstnärens släkt

Bertram Schmiterlöw, Swedish painter, graphic artist and draughtsman, born 1920, dead i Stockholm 2002.

1000

SEK 300

Monday November 6 2017
at 18:52:21

  • Artist/Designer

Bertram Schmiterlöw

Read more about Bertram Schmiterlöw